Kde se koupat se psem?

Pomalu a jistě se blíží letní prázdniny. Stále nevíme, zda budou v letních měsících již otevřené hranice z důvodu koronaviru, a proto jsme pro vás připravili tipy, kam vyrazit na dovolenou k vodě v České republice i se svým čtyřnohým chlupatým kamarádem.

A jak je to s koupáním pejsků v rybnících nebo koupalištích v ČR?

Koupání je pro pejska velké zpestření, ale i přesto byste měli vybírat bezpečná místa, např. tam kde je pozvolný vstup do vody.

Na koupalištích, kde se platí vstup, je většinou vstup psům zakázán. Pohyb psů může vadit lidem jak z hygienických důvodů, tak i z bezpečnostních. Někde jsou výjimky a mají pro pejsky pochopení nebo vyhraněný přímo prostor, tzv. psí pláž, kde se s pejskem koupat můžete.

V rybnících za vesnicí, kde se lidé stejně nekoupou, nebude jistě nikomu vadit, že tam házíte vašemu pejskovi aport, pro který si rád doplave. Pozor byste si měli dát hlavně na sinice, které mohou způsobit kožní i zažívací potíže. Po koupání pejska důkladně vysušte, protože zbytková vlhkost v srsti by mohla způsobit zapaření a přemnožení bakterií.

TIP: Pokud chcete být co nejvíce v přírodě a nestačí vám tipy z tohoto článku, mrkněte na náš další článek, kde najdete další super místa na koupání s vaším pejskem.

pes-ve-vode

Tipy na vhodná místa pro koupání se psem

Lom Baraba

Lom Baraba je komplex jezer zatopené pískovny, nachází se u obce Viněves, poblíž Mělníka. Je zde zakázáno stanování, kempování a táboření, ale vykoupat se tu s pejskem můžete.

Rybník Olšovec v Jedovnicích

Svou vlastní pláž mají pejsci u rybníka Olšovec. Město jim vyhradilo prostor o rozloze cca 400 m, pejskaři z okolí tuto pláž hojně využívají. Psi se také mohou volně koupat i v jiných jedovnických rybnících, třeba v Budkovanu, je totiž chovný a lidé se tam nekoupu.

Kavárna v oboře Hvězda

Máte rádi kávičku a k tomu dezert? Vezměte svého mazlíčka a vyjděte si na procházku a přímo u letohrádku Hvězda najdete útulnou kavárničku Café Letohrádek  s venkovním posezením. Dejte si kávu nebo osvěžující limonádu a hned za letohrádkem je rybníček, kde se váš pejsek může ochladit a zaplavat.

Vyžlovský rybník v obci Vyžlovka u Jevan

Cca 45 min od Prahy se nachází Vyžlovský rybník i s koupalištěm. Z jedné strany je travnatá pláž (koupaliště) a z druhé strany les. S pejskem můžete právě ze strany k lesu, alespoň na vás nebude pálit tolik sluníčko a budete mít dostatek stínu od stromů.

 Vltavská pláž v Komořanech

Voda v řece Vltavě je studenější než ta v rybníku, ale zase o to více ve slunečných dnech osvěží. Je tu čistá voda, písečné i travnaté pláže. Jsou zde lavičky, odpadkové koše, můžete si opéct špekáček a navíc tu nebývá tolik lidí. Ideální prostředí pro vás i pejska.

Plánujete vícedenní dovolenou a nechcete dávat pejska do psího hotelu nebo na hlídání svým známým? Vezměte ho s sebou a užijte si dovolenou společně. 

Přinášíme vám tipy na vhodné ubytování s vaším mazlíčkem

Kempování se psem

Nejčastější hosté kempů jsou právě milovníci zvířat a pejskaři. Ne všechny kempy a rekreační střediska mají povolený pobyt s pejskem, ale zde máme pár tipů, kde jsou pejsci vítáni.

Autocamping Rozkoš 

Tento kemp nabízí celoroční ubytování, koupání možné ve známé vodní nádrži Rozkoš. Navíc se v kempu pořádají různé výstavy a soutěže psů. Tento kemp je jeden z nejvyhledávanějších u pejskařů

Camp Dolce Trutnov 

Tento krkonošský kemp leží přímo u nádrže Dolce a pejskové jsou tu vítáni.  Chaty jsou vybavené, je zde restaurace, atrakce pro děti, plochy pro stany i karavany a moc hezké okolí.

camp dolce foto

Zdroj: www.moderni-campy.cz

Autokemp Kraskov

Oblast s nádhernou přírodu uprostřed lesů a navíc přímo u rybníka. Ubytovat se můžete celá rodina včetně pejska, v kempu je občerstvení s vnitřním i vnějším posezením a o víkendu navíc akce s živou hudbou, takže si můžete i zatancovat.

Na chatu do Mutěnic

Využijte dostatečný prostor zahrady, kterou moderní chata nabízí. Pokud s pejskem bydlíte v bytě, přítomnost zahrady či dvorku se nabízí k volnému proběhnutí. Navíc pokud milujete víno, okolí Mutěnic je ideální k seznámení se s vinařskou kulturou s možností ochutnávek vína. A pokud se budete chtít vykoupat, vyrazte procházkou do 5 km vzdálených Dubňan na koupaliště, pejskové tam sice nemůžou, ale může na vás počkat na zahradě, kde může dovádět i odpočívat.

Se psem do hor

Milujete hory? Vezměte psa a vyražte do krásných Krkonoš!

Spousty hoteliérů již nabízí “dog friendly” ubytování, takže najít to správné ubytování nebude problém. Například Orea Hotel Horal  v Krkonoších nabízí unikátní certifikát Pet Friendly Hotel – pokud má hotel tento certifikát, znamená to, že se perfektně postarají nejen o vás , ale i o vaše zvířátka. Musí mít v blízkosti hotelu prostor pro venčení pejska, kde bude odpadkový koš spolu se sáčky na exkrementy. Další podmínkou je také stojan s miskou na vodu a nějaké hračky.

Pozor na návštěvní řád Krkonoš, který zakazuje volný pohyb psů. Na polské straně Krkonoš navíc musí mít pes vodítko i náhubek. A pokud chcete vašeho pejska osvěžit, potůčky a horské bystřiny vám na vysokohorské túře přijdou vhod.

Věříme, že jsme vás trochu inspirovali, jak lze strávit překrásné léto i u nás v České republice a doufáme, že si jej se svými hafany patřičně užijete!