Koupání se psem - objevte krásy ČR

Léto už se pomalu dostává do poloviny, ale jistě nás čeká ještě spousta slunečných a horkých dní. Pokud jste vy i váš čtyřnohý kamarád vodomilové, kteří během léta jen občas vylezou z vody a zároveň chcete být co nejvíce v přírodě, tak pro vás máme 6 tipů, kam se za přírodním koupáním vydat.

Všechna místa jsme pro vás zanesli do mapy níže.


 

Přírodní koupaliště Harasov v Kokořínském dole


Kokořínský důl najdete asi 12 km od Mělníka a v něm objevíte nádherný rybník ležící na říčce Pšovce. Rybník Harasov s písčitým dnem je obklopen pískovcovými skalami a travnatým břehem. Vyzkoušet můžete i dvě písčité pláže.

Hamerské jezero 


Hamerské jezero se nachází u Stráže pod Ralskem a je oblíbenou rekreační oblastí již od poloviny 19. století. Hamerský rybník je zasazen do krásné krajiny mezi borové lesy, pískovcové útvary a vrchy. U tohoto rybníka naleznete koupaliště a dva kempy. Je zde otevřena i speciální pláž pro pejsky a jejich páníčky (za poplatek 30 Kč na psa na den).

Mariánské údolí v Brně


Na okraji Brna se můžete zchladit v jednom z rybníků v Mariánském údolí. V romantickém prostředí, na jižním okraji Moravského krasu si můžete vybrat ze tří vodních nádrží. Odpočívat budete na travnatém břehu ve stínu stromů. Do vody vedoucí pozvolný písčitý přístup je vhodný i pro váhavější pejsky.

Žulové lomy u Nečína


Jako ve filmových kulisách se budete cítit asi 11 km od Dobříše, kde najdete soustavu žulových lomů s ledovou vodou. Také, že pár filmařů již tato oblast přilákala! Kolem lomů si můžete vyrazit na procházku a poté se v jejich chladivé vodě smočit. Pro vaše pejsky to bude doslova pohádkové ochlazení.

Veselské pískovny


Pět oddělených jezer najdete mezi Veselím nad Lužnicí a obcemi Horusice a Vlkov. 240 ha Veselských pískoven se nachází v CHKO Třeboňsko a budete se zde cítit skoro jako u moře. Rozlehlé písčité pláže a nekonečná vodní hladina ohraničená jihočeskými lesy vám vytvoří příjemnou kulisu na celý den.

Lom Kosov


Tento lom je sice menší, ale určitě se příjemně zchladíte vy i váš čtyřnohý kamarád. Lom Kosov se nachází nedaleko Koněpruských jeskyní a okolní krajina skýtá spoustu dalších cílů pro procházku nebo výlet. Voda v lomu je osvěžující a průzračná.

 

 koupani-se-psem 

 

Jistě máte svá další oblíbená místečka. Podělte se o ně i s ostatními pejskaři dole v komentářích. Pokud se na některé z námi doporučovaných míst vydáte, tak s námi můžete sdílet fotku z koupačky na Facebooku PelíškyDOG nebo na Instagramu - označte nás ve svém příspěvku jako @peliskydog a my vaši fotku budeme sdílet s ostatními pejskaři.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení