Zimní výlet se psem

Výlety do přírody ve společnosti čtyřnohého kamaráda představují vzácné společné chvíle a utužení přátelství mezi člověkem a psem. Kam ale vyrazit v zimě? Inspirujte se našimi výlety.

Máme pro vás 5 tipů na výlety!

zimni-vylet-se-psem

5 tipů kam vyrazit se psem v zimě 

 

 • Rýchorská bouda v Krkonoších

 

Na Rýchory v Krkonoších můžete vyrazit ze Žacléře, kde si necháte auto. Trasa není náročná a pokud bude dostatek sněhu, jako že na Rýchorách je, můžete s pejskem vyrazit i na běžkách. Na vrcholu Rýchorské boudy se vám naskytne krásný výhled na celé západní Krkonoše, můžete se zde občerstvit výborným borůvkovým blbounem, pro pejsky je vždy připravena venku miska s vodou nebo dokonce i ubytovat. Z okna pokojů máte hezký výhled na Královec a Černou horu. Z Rýchorské boudy vedou další běžecké stopy i turistické trasy, můžete projít po červené trase do Rýchorského pralesa s krásnými zachovalými bučinami a pokroucenými kmeny, jde o nejcennější oblast Krkonoš. Cestou dál uvidíte pěchotní sruby, které můžete se svým pejskem prozkoumat.

 

 • Lipno

 

Pokud bude tuhá zima, bude zamrzlá i přehrada Lipno. Vezměte s sebou brusle, do termosky čaj a můžete vyzkoušet se psem bruslení, uvidíte, že o legraci bude postaráno. A pokud vás bruslení omrzí, nechte psa odpočinout na hotelu a vy si můžete půjčit lyže a zalyžovat si na Kramolínu.

TIP na ubytování: Vyzkoušejte hotel Racek, který se nachází hned na břehu Lipna, za pejska zaplatíte 150 Kč/noc, pokud máte střední - velké plemeno cena je vyšší 300 Kč/noc.

 

 • Novodvorské hory

 

Hledáte příjemné prostředí a klid? Pak vyzkoušejte rodinný penzion Na Celnici, který se zaměřuje na aktivní dovolenou se psem v Novodvorských horách na pomezí Čech a Rakouska.

 • psi bydlí zdarma a mohou všude, dokonce i do restaurace
 • ubytovat se můžete v penzionu nebo v chatkách
 • můžete si půjčit dogtrekingové vybavení nebo postroj pro psa
 • využít zdarma cvičiště
 • možnost využít pro vašeho psa terapeutické masáže

A kam vyrazit v zimě na výlet v okolí?

 • Po okolí penzionu můžete vyrazit po značených cestách např. k Veverskému rybníku, Přesličkovému rybníku nebo do Nakolic.
 • 1 km jihozápadně od Nových Hradů se nachází chráněný park Terčino údolí s rozlohou kolem 140 ha, kde můžete vidět několik kulturních památek a krásný umělý vodopád.
 • Zavítat můžete i na rakouskou stranu na horu Mandlstein, kde je krásná romantická vyhlídka na Nové Hrady a okolí. Vyhlídka je dostupná bez omezení.

 

 • České Švýcarsko

 

Zima není jen o lyžování, turistika se dá provozovat za každého počasí - i ve sněhu. V Českém Švýcarsku se v zimě dějí zázraky, které s jarem roztají, pokud vás láká dobrodružství vezměte psa a vydejte se zasněženou krajinou k unikátním ledopádům, kousek od obce Brtníky. Uvidíte barevné kaskády z ledu, ledopád tvoří voda z tajícího sněhu a již za první republiky je sem jezdili obdivovat bohatí němci, kteří přijížděli na saních.

V okolí to není jediná kaskáda, ale nachází se jich tu desítky a mají různé jména např. Konírna, Betlém, atd. Trasa vede od vlakového nádraží v obci Brtníky, půjdete po červené stezce a dále po Zelené.

 

 • Botanická zahrada

 

Věděli jste, že do botanické zahrady můžete i se svým psem? Musí být samozřejmě na vodítku, být očkovaný a je zpoplatněn částkou 100 Kč. S pejskem nemůžete do skleníku Fata Morgana, jinak můžete všude. V celém areálu jsou k dispozici pítka s vodou, odpadkové koše se sáčky na psí trus a pokud jste milovníci kytiček můžete dokonce využít na venkovní expozici roční neomezenou vstupenku pro psa za zvýhodněných 600 Kč.

 

Váš pes bude rád, i když budete např. stavět iglú a on bude kolem pobíhat, házejte mu sněhové kuličky, zapřáhněte ho k sáňkám, zkrátka užívejte si zimních radovánek dosytosti, ale nezapomeňte doma vždy pejska do sucha usušit a dát pod něj měkoučkou deku, aby měl pohodlí.

 

Doufáme, že vás naše tipy na zimní výlety zaujaly a některý z nich si třeba s čtyřnohým parťákem vyberete!Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení