Zimní výlet se psem

Výlety do přírody ve společnosti čtyřnohého kamaráda představují vzácné společné chvíle a utužení přátelství mezi člověkem a psem. Kam ale vyrazit v zimě? Inspirujte se našimi výlety.

Máme pro vás 5 tipů na výlety!

zimni-vylet-se-psem

5 tipů kam vyrazit se psem v zimě 

 

 • Rýchorská bouda v Krkonoších

 

Na Rýchory v Krkonoších můžete vyrazit ze Žacléře, kde si necháte auto. Trasa není náročná a pokud bude dostatek sněhu, jako že na Rýchorách je, můžete s pejskem vyrazit i na běžkách. Na vrcholu Rýchorské boudy se vám naskytne krásný výhled na celé západní Krkonoše, můžete se zde občerstvit výborným borůvkovým blbounem, pro pejsky je vždy připravena venku miska s vodou nebo dokonce i ubytovat. Z okna pokojů máte hezký výhled na Královec a Černou horu. Z Rýchorské boudy vedou další běžecké stopy i turistické trasy, můžete projít po červené trase do Rýchorského pralesa s krásnými zachovalými bučinami a pokroucenými kmeny, jde o nejcennější oblast Krkonoš. Cestou dál uvidíte pěchotní sruby, které můžete se svým pejskem prozkoumat.

 

 • Lipno

 

Pokud bude tuhá zima, bude zamrzlá i přehrada Lipno. Vezměte s sebou brusle, do termosky čaj a můžete vyzkoušet se psem bruslení, uvidíte, že o legraci bude postaráno. A pokud vás bruslení omrzí, nechte psa odpočinout na hotelu a vy si můžete půjčit lyže a zalyžovat si na Kramolínu.

TIP na ubytování: Vyzkoušejte hotel Racek, který se nachází hned na břehu Lipna, za pejska zaplatíte 150 Kč/noc, pokud máte střední - velké plemeno cena je vyšší 300 Kč/noc.

 

 • Novodvorské hory

 

Hledáte příjemné prostředí a klid? Pak vyzkoušejte rodinný penzion Na Celnici, který se zaměřuje na aktivní dovolenou se psem v Novodvorských horách na pomezí Čech a Rakouska.

 • psi bydlí zdarma a mohou všude, dokonce i do restaurace
 • ubytovat se můžete v penzionu nebo v chatkách
 • můžete si půjčit dogtrekingové vybavení nebo postroj pro psa
 • využít zdarma cvičiště
 • možnost využít pro vašeho psa terapeutické masáže

A kam vyrazit v zimě na výlet v okolí?

 • Po okolí penzionu můžete vyrazit po značených cestách např. k Veverskému rybníku, Přesličkovému rybníku nebo do Nakolic.
 • 1 km jihozápadně od Nových Hradů se nachází chráněný park Terčino údolí s rozlohou kolem 140 ha, kde můžete vidět několik kulturních památek a krásný umělý vodopád.
 • Zavítat můžete i na rakouskou stranu na horu Mandlstein, kde je krásná romantická vyhlídka na Nové Hrady a okolí. Vyhlídka je dostupná bez omezení.

 

 • České Švýcarsko

 

Zima není jen o lyžování, turistika se dá provozovat za každého počasí - i ve sněhu. V Českém Švýcarsku se v zimě dějí zázraky, které s jarem roztají, pokud vás láká dobrodružství vezměte psa a vydejte se zasněženou krajinou k unikátním ledopádům, kousek od obce Brtníky. Uvidíte barevné kaskády z ledu, ledopád tvoří voda z tajícího sněhu a již za první republiky je sem jezdili obdivovat bohatí němci, kteří přijížděli na saních.

V okolí to není jediná kaskáda, ale nachází se jich tu desítky a mají různé jména např. Konírna, Betlém, atd. Trasa vede od vlakového nádraží v obci Brtníky, půjdete po červené stezce a dále po Zelené.

 

 • Botanická zahrada

 

Věděli jste, že do botanické zahrady můžete i se svým psem? Musí být samozřejmě na vodítku, být očkovaný a je zpoplatněn částkou 100 Kč. S pejskem nemůžete do skleníku Fata Morgana, jinak můžete všude. V celém areálu jsou k dispozici pítka s vodou, odpadkové koše se sáčky na psí trus a pokud jste milovníci kytiček můžete dokonce využít na venkovní expozici roční neomezenou vstupenku pro psa za zvýhodněných 600 Kč.

 

Váš pes bude rád, i když budete např. stavět iglú a on bude kolem pobíhat, házejte mu sněhové kuličky, zapřáhněte ho k sáňkám, zkrátka užívejte si zimních radovánek dosytosti, ale nezapomeňte doma vždy pejska do sucha usušit a dát pod něj měkoučkou deku, aby měl pohodlí.

 

Doufáme, že vás naše tipy na zimní výlety zaujaly a některý z nich si třeba s čtyřnohým parťákem vyberete!