Jak vybrat správný pelíšek pro psa?

Většinou je pes členem naší rodiny a tak pro něj chceme jen to nejlepší. Ale vybrat ten správný pelech pro psa nemusí být tak jednoduché. Nabídka je opravdu široká a tak je dobré zohlednit několik důležitých kritérií:

  • kam pelíšek umístíte
  • jaký materiál bude nejlepší
  • správná velikost pro vaše plemeno
  • údržba peíšku
  • zdravotní stav pejska

Správná velikost pelíšku

Samozřejmě budete chtít, aby se vám i psí pelíšek líbil a hodil se k interiéru. Není snadné určit správnou velikost. Pelíšek pro psa musí být dostatečně prostorný, ale nesmí být zbytečně veliký. Pes se v něm musí cítit pohodlně a útulně.

Naši mazlíčci mají ve spánku různé polohy a k tomu je nutné také přihlížet. Ideální je změřit psa v natažené poloze a podle toho vybrat délku pelíšku. U štěňat je lepší vybrat první pelíšek menší a počítat s tím, že ho časem vyměníte za větší.

hobbydog

Umístění pelíšku

Podle zvoleného místa můžete vybírat tvar pelíšku, který zvolíte. Pelechy, které budou pro venkovní psy, vybírejte s vysokou matrací a vyššími boky, aby dobře izolovali a chránili pejska před chladem a větrem. Pokud hledáte psí pelech do boudy, postačí i matrace.

Do vytápěných místností nebo bytů už výběrem omezení nebudete. Můžete vybírat z různě vysokých matrací, pelíšků s okrajem, textilních boudiček i kukaní. Bude záležet především na designu a materiálu, který si vyberete.

Materiál a údržba

Když máte vybrané umístění pelechu, můžete začít přemýšlet nad vhodným materiálem, ze kterého je psí pelíšek vyrobený. Pro pejsky žijící především venku v boudě, kotci nebo jen pod přístřeškem bude vhodný odolný materiál proti vlhkosti (např. cordura).

Tento materiál, ale uvítají i majitelů psů, kteří i s nimi sdílejí teplo domova. Materiál cordura se totiž i snadno vysává a v čistotě se může udržovat jen pomocí otřením vlhkým hadříkem.

Velmi oblíbeným materiálem jsou stále častěji pelíšky z eko kůže. Ta je pro naše mazlíky velmi příjemná a pro páníčky snadná na údržbu. Chlupy si do ni nezapichují, nečistoty jednoduše otřete hadrem a je uklizeno.

Údržba je u obou materiálu snadná. Pelíšky mají většinou sundávací potahy a tak se nemusíte bát, že se vám nevejdou do pračky. Potah snadno sundáte a buď vyperete ručně nebo v pračce. Ideální teplota pro praní našich pelíšků je na 30 st s šetrným pracím prostředkem a bez použití aviváže.

Proto jsou obzvlášť praktické psí pelíšky, u kterých můžete potah sundat.

Zdravotní stav pejska

Bohužel i naši psí mazlíčci mají kloubní problémy jako je častá dysplazie a nebo jsou po nějaké operaci. Starší psi nebo právě ti, kteří trpí bolestí kloubů či otlaky nabízíme speciální ortopedické pelíšky, kde je matrace s paměťovou pěnou pro větší komfort.

V našem obchodě vás osloví opravdu široká nabídka psích pelíšků v různých barvách, variantách, materiálech i velikostech. Objevíte zde i přepravní tašky pro malé pejsky nebo ochranné potahy do auta.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení