Vážení zákazníci, vzhledem ke státním svátkům máme dne 4.-7.7. zavřeno a neexpedujeme. Doba dodání se proto o tyto dny může prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Se psem do Orlických hor

Je tu podzim… Období barevného listí, ranní mlhy a možná i nekonečně dlouhých procházek se psím kamarádem. Aspoň tak to vidíme my. Pojďte se nechat inspirovat a přeneste se s námi do krásných Orlických hor, kam můžete vyrazit i se svým psem. Orlické hory jsou pohoří s nejvyšším vrcholem Velká Deštná ležící v severovýchodních Čechách při polské hranici. V těchto horách naleznete klid a liduprázdná místa, která vás budou svádět k dlouhým túrám.

pes-prochazka

Zajímavá místa

Šerlich

Jedná se o nevýrazný vrch, na kterém najdete několik rekreačních chalup a známou Masarykovu chatu. Chata byla postavena Klubem českých turistů v Hradci Králové a je stále oblíbeným turistickým cílem na hřebenu těchto hor. Svojí polohou je Šerlich ideálním výchozím místem pro výlet do národní přírodní rezervace Bukačka, k Šerlišskému mlýnu, na Velkou Deštnou a další.

TIP: Na Masarykově chatě se můžete i ubytovat a strávit tak pár dní přímo v horách ve stylovém ubytování. Pobyt vašeho psího kamaráda je zpoplatněn 20 Kč za 1 den.

masarykova-chata-serlich

Zdroj: www.tyden.cz

Lesní židovský hřbitov v Podbřeží

Mystické místo, které se nachází asi 200 metrů od zámku Skalka proti proudu Zlatého potoka v jeho romantickém údolí. Návštěvu hřbitova můžete spojit s přírodní rezervací Skalecký háj. Lesní hřbitov čítá přes 90 náhrobků, z nichž nejstarší jsou z roku 1725.

Litice

Hrad Litice se pyšní vysoko nad řekou Divoká Orlice uprostřed rozlehlých lesů. Hrad je v zimním období uzavřen, ale i procházka kolem něj stojí za to. Čeká na vás malebná krajina, kterou především jako pejskaři oceníte. Váš psí parťák bude jistě po celodenní procházce pořádně unavený - dopřejte mu pořádný odpočinek v kvalitním pelíšku.

Velká Deštná

Nejsnáze se vrchol Velké Deštné vystoupáte po červeně značené Jiráskově cestě ze sedla pod Šerlichem. Na tomto vrcholu vás čekají krásné výhledy - ze Štefanovy vyhlídky můžete dohlédnout až k Hraci Králové.

orlicke-hory-velka-destna

Zdroj: http://www.orlickehory.net

Ubytování se psem

Již jsme zmínili možnost ubytování na Masarykově chatě. Kde jinde je možné se ještě ubytovat i se psem v Orlických horách? 

PENZION HRUŠKA » Ubytování si zde můžete i se svým pejskem užít v útulných dřevem obložených pokojích. Za psa za noc zaplatíte 100 Kč. 

PENZION SOKOLÍ HNÍZDO » Ubytujte se na bývalém statku, ze kterého je nyní pohodlný penzion, kde vašeho pejska ubytují za 150 Kč za noc.

HOTEL ŘÍČKY » V tomto hotelu si můžete veškerý komfort i s vaším pejskem (malého plemena), který může být ubytován za 150 Kč za noc.

Přejeme vám, ať si i se svým psem dovolenou v Orlických hor užijete!

A pokud byste neměli zrovna cestu do Orlických hor, zkuste naše tipy na dovolenou na Šumavě nebo ubytování se psem v Krkonoších.

Případně můžete vyrazit za hranice - s čím počítat při dovolené se psem v Rakousku nebo Chorvatsku čtěte na našem blogu.

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení