Vážení zákazníci, vzhledem ke státním svátkům máme dne 4.-7.7. zavřeno a neexpedujeme. Doba dodání se proto o tyto dny může prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Jedeme se psem do Chorvatska

Možná se stejně jako mnoho dalších chystáte letos k moři do Chorvatska. Dostupnost autem, moře a krásná příroda často přesvědčí mnoho Čechů k návštěvě této destinace. Co vše potřebujete zajistit, aby s vámi mohl jet i váš pes? Čtěte dál a dozvíte se vše potřebné.

psi-koupani-ve-vode-min

Nezapomeňte nechat označit psa mikročipem

Chorvatsko patří do Evropské unie, tudíž se při vstupu do této země musíte řídit jednotnými předpisy, které v EU platí.

Pamatujte na to, že je nutné zajistit snadnou identifikaci psa - pejsek, který s vámi cestuje do zahraničí v rámci EU musí být označen mikročipem. Očipování psa má své výhody i přesto, že cestu do zahraničí neplánujete. Díky mikročipu svého psa snadno dohledáte, pokud uteče nebo pokud dojde k jeho odcizení.

Vám pro cestování v rámci Evropské unie postačí občanský průkaz, ale svému pejskovi budete muset pořídit pas (přesněji “Pas zvířete v zájmovém chovu”). Zajděte k veterináři (musí být schválen a registrován pro vydávání pasů krajskou veterinární správou) a ten vám pas pro vašeho pejska vystaví. Nezapomeňte, že stejně jako musíte mít u sebe své doklady totožnosti, tak byste měli mít i pas vašeho pejska připravený kdykoliv k nahlédnutí.

Očkování proti vzteklině

Nezapomeňte také na očkování proti vzteklině dostatečně brzy před výjezdem do zahraničí. Pes by měl bý vakcinován  minimálně 3 týdny před odjezdem, protože očkování je platné až 22. den po aplikaci vakcíny. Velice dobře je ideální postup popsán v tomto článku.

Více informací můžete najít a nastudovat na stránkách Státní veterinární správy.

Bezpečná a klidná cesta

Za předpokladu, že se rozhodnete cestovat do Chorvatska autem, tak vás čeká cesta dlouhá cca 11 hodin - samozřejmě záleží, odkud z České republiky vyrážíte, kam přesně do Chorvatska máte namířeno a jak dlouhé přestávky si během cesty dopřáváte. V neposlední řadě samozřejmě záleží i na dopravní situaci.

Pokuste si cestu naplánovat tak, abyste svému psovi mohli dopřát časté přestávky, během kterých se váš pejsek vyvenčí a napije. Můžete si vybrat zajímavá místa, kterými budete projíždět a pejska vyvenčit právě na nich. Koneckonců i vám protažení pomůže.

Nezapomínejte na pitný režim a svému pejskovi nabízejte často vodu. Na cestách skvěle poslouží cestovní miska pro psy, která je velmi praktická a brání rozlévání vody.

Myslete především na bezpečnost svou i svého psa. Váš psí spolucestující by měl být oddělen od ostatních pasažérů například bezpečnostní mříží. Pohodlí během jízdy zajistí deka do auta nebo cestovní pelíšek.

pes-v-mori

Užijte si dovolenou

Naplánujte si svůj pobyt u moře tak, abyste užili vy i pejsek. Pokuste se vyhnout dlouhému pobytu na přímém slunci během poledne a svému čtyřnohému kamarádovi často nabízejte vodu. Myslete také na ostatní turisty. Psa mějte na vodítku a pokud se pohybujete na frekventovanějším místě, tak zvažte, dle charakteru svého psa, náhubek. Nezapomeňte, že s pejskem nemůžete navštívit každou pláž. Na některé je psům vstup zakázán. Zjistěte si dopředu, zda jsou v oblasti, kam máte namířeno psí pláže.

A teď už nezbývá než sbalit všechny nezbytnosti a vyrazit i se svým psím parťákem k moři za dobrodružstvím!
Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení