Vážení zákazníci, vzhledem ke státním svátkům máme dne 4.-7.7. zavřeno a neexpedujeme. Doba dodání se proto o tyto dny může prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Slunnou Itálii ocení i psí cestovatelé

Plánujete dovolenou k moři společně se svým čtyřnohým parťákem? Co se vydat do Itálie? Vyznačuje se rozmanitou krajinou, slunečným počasím, bohatou kulturou a uměním, vynikající kuchyní a také radostným přístupem k životu. Objevte to všechno společně se svým čtyřnohým parťákem.

italie-se-psem

Cesta bude dlouhá, ale stojí za to

Se psem ideálně autem

Zřejmě levnější varianta než cestování letadlem a nejspíše také pohodlnější pro vašeho psa. Musíte však počítat, že cesta  z České republiky zabere několik hodin - vzdálenost je nejméně 750 km. Tak dlouhá cesta je vyčerpávající nejen pro psa, ale také pro lidi. Musíte si cestu pečlivě naplánovat a připravit se na časté pauzy. Dobrým nápadem bude také nejet celou cestu najednou, ale přespat někde v průběhu. 

4 tipy pro spokojeného psího cestovatele

 1. lékárnička pro psy - sada pro rychlou první pomoc
 2. cestovní miska - praktická pomůcka při cestování, která zabraňuje rozlití vody za jízdy
 3. bezpečnostní pás do auta - stejně jako lidé musí dodržovat bezpečnost v autě, to samé platí i pro psy
 4. deka do auta i na ven - poskytne vašemu pejskovi pohodlí a vaše auto ochrání před chlupy a nečistotami

Cestování se psem letadlem

Druhou možností je samozřejmě letadlo. Let z Prahy do Itálie (záleží do jaké destinace) trvá mezi 1,5 - 4 hodinami. Zde si však budete muset nastudovat pravidla letecké společnosti, kterou budete chtít využít. Cestování letadlem se v případně psů vyplatí, pokud odjíždíte na dlouhou dobu.

Pravidla pro přepravu zvířat jsou velmi různorodá. Většinou musí být přepravováni v zavazadlovém prostoru, což může být pro vaše mazlíčky stresující. Malí psi (cca do 5 - 8 kg) by měli být přepraveni bez problémů v kabině letadla za předpokladu, že splníte povinné rozměry přepravky.

A jaké formality musíte splnit pro vstup do této země?

Čip a očkování jsou nutností

Váš čtyřnohý parťák s vámi může cestovat, ale musí splňovat následující podmínky: 

 • čip
 • mezinárodní pas
 • očkování proti vzteklině - pamatujte, že ode dne očkování do dne vaší společné cesty by měly uplynout nejméně 3 týdny. Teprve po této době získá váš mazlíček imunitu!

TIP: O cestování se psem do zahraničí si můžete ještě více dočíst v našem starším článku.

Pozor! Itálie je zemí, která zakazuje na jejich území přijímání štěňat mladších 12 týdnů - zvláště pokud nemají platné očkování proti vzteklině.

A na co byste měli myslet vy?

 • Samozřejmostí je platný občanský průkaz České republiky (vydaný po roce 1993) nebo cestovní pas.
 • Co se týká nemoci covid-19, je vhodné podívat se na stránky ministerstva zahraničních věcí, jelikož se podmínky průběžně mění.

itálie-dovolená-se-psem

Nejoblíbenějšími oblastmi pro dovolenou se psem v Itálii je Toskánsko a Sardinie. Pojďme si tyto oblasti přiblížit trochu více.

Za dobrým vínem i krásnou přírodou 

 • Toskánsko 

V Toskánsku najdete radost ze života se spousty kultury, dobrého vína a italského klidu. Kopcovitá krajina s charakteristickými borovicemi, cypřiši a krásnými vinicemi vás bude přímo vybízet na dlouhé procházky se psem.

 • Sardinie 

Pokud chcete dovolenou strávit u tyrkysově modré vody s plachetnicemi, keři rozmarýnu, borovicemi, bílými žulovými kameny, které jsou tvořeny větrem a vodou, pak je Sardinie ta pravá destinace pro vás. Můžete zde podniknout nezapomenutelné procházky, dokonce i túry po nekonečně dlouhém pobřeží.

Na pláž se psem

Pokud chcete, aby si váš psí mazlíček užil koupání v moři, měli byste vědět, že: 

 • V Itálii se na veřejné pláže se psy spíše nesmí, zejména v hlavní sezóně.
 • Vyhledejte si psí pláž v okolí a jděte se svým pejskem tam.
 • Na některých plážích navíc musí pes zůstat na vodítku
 • Jelikož se určené psí pláže rok od roku mění, je vhodné kontaktovat místní informační centrum a informovat se o aktuálních psích plážích.

Cestování se psem je jedno velké dobrodružství. Je potřeba však dodržovat všechna pravidla, která v dané zemi panují. Věříme, že dovolená v Itálii pro vás bude čistým potěšením. Italové jsou velmi přátelští ke zvířatů, takže “ciao” ve slunné Itálii!Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení