Objevte krásné Beskydy

Vyražte i se svým psím parťákem do tajuplného kraje mnohdy opomíjených hor - Beskyd. Na přelomu léta a podzimu se zcela určitě vyhnete davům a budete si moci užívat čistý horský vzduch a nekonečné výhledy.

Inspirujte se tipy na místa, která musíte v Beskydech navštívit. V článku se navíc dozvíte i to, v kterých penzionech či hotelích vás rádi uvítají i s vaším psem.

lysa-hora

Zdroj: https://www.beskydyportal.cz

Zajímavá místa, která nesmíte minout

Lysá hora

Tato hora, někdy přezdívaná jako královna Moravskoslezských Beskyd, je nejvyšším bodem tohoto pohoří. Vyjděte pěšky nebo vyjeďte na kole na vrchol, z kterého budete mít skutečně dechberoucí výhled do kraje. Pokud budete mít štěstí, můžete dohlédnout až na Vysoké Tatry.

TIP: Chcete se vyhnout ostatním turistům? Přivstaňte si a vyražte na Lysou horu na východ slunce. Váš psí kamarád bude jistě nadšen brzkou procházkou!

Pustevny

Pustevny jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst v Beskydech. Pokud pro svou návštěvu zvolíte všední den a navíc třeba během podzimu, tak  byste si tento unikát mohli užít i bez davů ostatních turistů. Název Pustevny pravděpodobně pochází z 18. století podle poustevníků, kteří zde pobývali. Hřebenovkou po modré se můžete vydat na Radhošť, kde vás čeká skutečný unikát - kaple sv. Cyrila a Metoděje - nejvýše položená církevní památka v ČR.

Štramberk

Může se stát, že budete z horských túr už tak znaveni, že oceníte i trochu odpočinkový výlet. Navštivte kouzelné městečko Štramberk, které se nachází v beskydském podhůří. Obdivovat zde můžete unikátní dřevěné chalupy, věž zvanou “Trúba” a typickou pochoutku s názvem Štramberské uši. 

Ubytování se psem v Beskydech

Stejně tak jako na Šumavě nebo třeba v Krkonoších, i v Beskydech snadno naleznete kvalitní ubytování, kde vás a vašeho psa přivítají s otevřenou náručí.

Penzion Planiska

Tento penzion se nachází v klidném prostředí s výhledem na horu Radhošť cca 4 km od Pusteven. Je tedy ideálním výchozištěm pro vaše túry. Pejska zde s vámi rádi ubytují za poplatek 100 Kč/noc. V okolí najdete spoustu vyžití pro letní i zimní dovolenou.

Penzion U Barana

Tento penzion je umístěný v krásné přírodě Beskyd v obci Trojanovice. Okolí penzionu je vhodné pro pěší túry i cykloturistiku. Ať už se vydáte na Pustevny či třeba na Velký Javorník, jistě nebudete zklamáni. Menšího pejska zde s vámi po domluvě ubytují za 80 Kč/noc.

Hotel Ondráš

Přijeďte načerpat energii a odpočinout si do horského hotelu Ondráš, kde ubytují i vašeho psa za poplatek 200 Kč/noc. Nedaleko hotelu se tyčí Lysá hora, kterou při pobytu v kouzelných Beskydech nesmíte vynechat.

Pohodlné cestování pro vás i psa

Pokud pojedete do Beskyd autem a jste zdaleka, zařaďte časté přestávky, během kterých se váš pejsek vyvenčí a protáhne. Dbejte na pitný režim - na cestách vám skvěle poslouží cestovní miska pro psy.

Pohodlí vašemu psovi během jízdy zajistí deka do auta. Své auto ochráníte před chlupy a nečistotami díky ochrannému potahu, který si nyní u nás můžete vybrat v různých barvách i vzorech. Nezapomínejte ani na bezpečnost. Pes by měl cestovat odděleně od ostatních pasažérů v zavazadlovém prostoru nebo na zadních sedačkách.

potah-pes

Prohlédněte si tento a další ochranné potahy pro psy.

Věříme, že si dovolenou v Beskydech i se svým psem užijete!