České Švýcarsko se psem

České Švýcarsko je charakteristické svou kopcovitou krajinou a jedinečnými skalními útvary. Příroda je ideální pro pěší turistiku, tak vezměte svého psíka a vydejte se na 4 nejkrásnější výletní destinace Českého Švýcarska.

Co nevynechat v Českém Švýcarsku?

Pravčická brána

Pravčická brána je největší přirozený pískovcový skalní most v Evropě a velmi populární destinace  v Českém Švýcarsku. Výchozí bod je v Hřensku - městečku, které leží přímo na česko-německé hranici. Z Hřenska sem dojdete po 3 km asi za 45 minut. Jakmile dosáhnete vrcholu, je pohled opravdu fantastický. Toto místo proslavily filmy jako například Letopisy Narnie.

pravcicka-brana

Edmundova soutěska

Zatímco České Švýcarsko se skládá hlavně ze skalních útvarů a vybízí k pěší turistice, doporučujeme si najít čas i na další aktivity. Třeba taková plavba na loďce nádhernou Edmundovou soutěskou bude zážitkem. Výchozím bodem je opět Hřensko. Odtud pěšky podél řeky asi 20 min, dokud se nedostanete na přístaviště. Při plavbě budete mít pocit jako byste se najednou ocitli v pohádce.

edmundova-souteska

Zdroj: www.ceskesvycarsko.cz

Jetřichovice - Mariina skála

Tento skalní výběžek má nadmořskou výšku 428 m a patří mezi hlavní dominanty okolí Jetřichovic. Pokud si přivstanete, můžete z tohoto místa s krásným výhledem pozorovat východ slunce. 

Ubytování se psy v Českém Švýcarsku

Rodinný penzion pod hradem v Českém Švýcarsku

Penzion se nachází na polosamotě, na hranici Národního parku České Švýcarsko mezi obcemi Krásný Buk a Dlouhý Důl. Pejskové jsou v penzionu vítáni za podmínky, že nezůstanou sami na pokoji.

Chalupa Severní

Rekreační chalupa k pronajmutí leží na klidném místě Šluknovského výběžku, nedaleko NP České Švýcarsko a chráněných krajinných oblastí Labské pískovce a Lužické hory. Chalupa nabízí dostatek vyžití pro sportování i relaxaci. Ubytování se psem - ano, ale jen malé plemena a max. 1 pes v chalupě.

Růžový penzion

Penzion se nachází na konci vesnice v kouzelné krajině lesů, skal a soutěsek v Českém Švýcarsku. Penzion je obklopen areálem, který má 2 ha, tudíž o nerušený odpočinek nebude opravdu nouze. Vezměte svého čtyřnohého kamaráda a užijte si vaši dovolenou.

Možnost ubytování v kempu s pejskem

Milujete přírodu, stanování nebo kempování? Vybrali jsme pro vás tipy na kempy v krásném prostředí Českého Švýcarska.

Autokemp Česká Brána

Kemp se nachází v nádherném prostředí Olešského rybníka, který je ze dvou stran obklopen jen lesy. Z kempu můžete podnikat výlety se svým pejskem do okolí Hřenska nebo i dál dle chuti. Pobyt psa je v kempu zpoplatněn za 35 Kč/den.

Kemp a koupaliště Jetřichovice

Kemp naleznete v krásném prostředí NP Českého Švýcarska. Přímo v areálu je přírodní koupaliště a malá restaurace. A pokud nemáte stan, tak jsou v kempu k dispozici i čtyři chatky. Domácí mazlíček je vítaný, zaplatíte za něj 40 Kč/den.

 

Věříme, že si společnou dovolenou s vaším čtyřnohým kamarádem užijete!