Za krásami zimních Krkonoš se psem

Milujete české velehory v létě i zimě? Krkonoše jsou krásné v každém ročním období. Byla by škoda s sebou na dovolenou nevzít svého čtyřnohého kamaráda, který si může užít čerstvý horský vzduch. Ale kde se ubytovat a jaká jsou pravidla pro pohyb se psem po Krkonošském národním parku? Dozvíte se v našem článku.

Krkonoše v zimě

UBYTOVÁNÍ SE PSEM V KRKONOŠÍCH

Pokud si chcete Krkonoše užívat více dní, tak se určitě budete chtít i se svým pejskem ubytovat někde v horách. Ubytování se psem již v dnešní době není takový problém - mnoho hotelů, penzionů nebo chalup nabízí za příplatek (někdy i zadarmo) možnost ubytování i s vaším pejskem. Vybrali jsme pro vás čtyři tipy na ubytování v Krkonoších.

Friesovy boudy 

Komplex dvou hotelů se nachází v nadmořské výšce 1217 m ve střední části Krkonoš. Nezapomenutelné výhledy a spousta možností pro (nejen) pěší túry. V létě vyjedete autem až k hotelu a v zimě necháte své auto na parkovišti a z hotelu si pro vás přijedou. Váš pejsek je na Friesových boudách vítaným společníkem a nemusíte za něj ani platit nic navíc.

Ubytování se psem v Krkonoších - Friesovy boudy

Zdroj: www.friesovyboudy.cz

Pension Krakonoš Špindlerův Mlýn 

Tento pension se nachází asi dva kilometry od centra Špindlerova Mlýna na klidném místě v nadmořské výšce 760 m. Se svým psem se zde můžete ubytovat za extra poplatek 100 - 150 Kč/den. Budete to mít kousek na sjezdovku a na rozmanité pěší túry můžete vyrazit různými směry - např. k prameni Labe.

Ubytování se psem v Krkonoších - Pension Krakonoš

Zdroj: www.pensionkrakonos.cz

Horská chata Borůvka 

V této horské chatě vašeho pejska uvítají bez speciálního poplatku na jeho ubytování. Chata se nachází na jižní straně Červeného vrchu v nadmořské výšce 860 m v krásném prostředí Krkonošského národního parku ve Velké Úpě. Užít si můžete výhledy na krásná panoramata Sněžky, Obřího dolu a Černé hory.

Ubytování se psem v Krkonoších - horská chata Borůvka

Zdroj: www.chataboruvka.cz

Penzion U Lípy 

Překrásnou přírodu v okolí a zajímavou lokalitu na pomezí Krkonoš a Jizerských hor nabízí penzion U Lípy. Se svým psím kamarádem se v tomto penzionu můžete ubytovat po domluvě a za poplatek. Součástí penzionu je i restaurace, tak se nemusíte bát, že byste po náročné túře zůstali o hladu.

Ubytování se psem v Krkonoších - Penzion U Lípy

Zdroj: http://www.ulipy.com/index.php?lang=cs

JAK SE CHOVAT SE PSEM V KRNAP?

V Krkonošském národním parku platí pro pohyb osob a psů určitá pravidla, která se musí dodržovat. Držte se vyznačených cest a chovejte se s respektem k přírodě kolem. Hlučné chování nebo pohazování odpadků může být postihnuto pokutou. Odpadky si musíte odnést s sebou zpět do civilizace, protože v Krkonošském národním parku nenajdete odpadkové koše podél cest. Co se týče psů v KRNAP, tak volné pobíhání psů je zakázáno - pes nemusí být přímo na vodítku, ale musí být v dosahu a pod vlivem pokynů svého  pána. Je to z důvodu ochrany živočichů a ostatních návštěvníků KRNAP. Jiné je to nejen ohledně psů na polské straně Krkonoš. Jakmile budete svou túru započínat z polské strany nebo tam přejdete v průběhu, tak psa musíte mít na vodítku a navíc byste měli zaplatit vstupné. Chovejte se dle nastavených pravidel a určitě si krásný výlet užijete i se svým čtyřnohým mazlíčkem.

 

Pes ve sněhu

PES A ODPOČINEK BĚHEM VÝLETU

Nezapomeňte dbát na zdraví svého pejska, tím spíš, že budete ve vyšší nadmořské výšce a v náročnějším terénu, než jste pravděpodobně zvyklí. Pes by měl mít k dispozici pravidelně přísun vody. Uvědomte si také, v jaké kondici váš pejsek je a upravte dle jeho možností délku a náročnost túry. Doma má pes jiný režim než na dovolené - v průběhu dne odpočívá a spí, tak je potřeba se nad dlouhou túrou v horách se psem zamyslet a pejskovi poté ideálně dopřát dlouhý odpočinek na nabrání sil.

  

Přejeme vám, ať si nadcházející zimu se svým psem náležitě užijete!

A jak to máte vy? Máte zkušenosti s túrami po Krkonoších i s vaším psím kamarádem? Podělte se s námi o vaše tipy a rady ohledně cestování se psem v zimě třeba na našem FB.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení