Kam na výlet se psem?

Stávající horké dny vás možná odkázaly na odpočinek u vody. Takový relax si jistě užíváte, ale jestli máte rádi výlety stejně jako my, tak se těšíte, co nového i se svým psím kamarádem objevíte. Připravili jsme pro vás 5 tipů na krásná místa v České republice, kam se můžete vydat bez starostí i se svým pejskem.

Jen co teploty klesnou na snesitelnou úroveň, tak si sbalte batůžek a vyrazte za dobrodružstvím - vždyť u nás je tak krásně!

Hrad Kost
WEB | 50.4901828N, 15.1350694E

hrad-kost

Zdroj: www.kudyznudy.cz

 Tento hrad ukrytý v lesích na vás vykoukne nedaleko Jičína v malebné krajině Českého ráje. Údajně se jedná o nejzachovalejší gotický hrad u nás. O historii tohoto hradu se můžete dozvědět při prohlídce, pro kterou si můžete vybrat celkem ze tří okruhů. Nejlepší na tomto místě je, že pejsci jsou všude vítáni a můžete s nimi bezplatně i na prohlídku hradu.

Okolí hradu nahrává tomu vydat se na dlouhou procházku a užít si pohádkové krajiny. Bezprostředně pod hradem se můžete vydat na naučnou stezku údolím Plakánek. Na stezce budete moci obdivovat lidovou architekturu i šlechtická sídla. Váš psí kamarád ocení dostatek prostoru pro proběhnutí a určitě neodolá a u jednoho z rybníků skočí do vody.

NS Svatojánské proudy
VÍCE INFO | 49.8219614N, 14.4476278E

svatojanske-proudy

Zdroj: www.ceskonalodi.cz

Naučná stezka Svatojánské proudy vás ohromí. Půjdete po trase, která se vine vysoko nad řekou Vltavou v úseku bývalých Svatojánských proudů, nyní zatopených Štěchovickou přehradou. Svatojánské proudy, z důvodu četných peřejí a balvanů, bývaly postrachem pro nákladní lodě a voraře. Podél řeky také v minulosti vznikaly trampské osady, přes které při svém výletu také půjdete. Cesta je na některých místech velmi úzká a strmý svah k řece může způsobit závratě - dbejte proto zvýšené bezpečnosti a svého psa v těchto úsecích mějte raději na vodítku.

TIP: Stezka v délce cca 10 km začíná ve Štěchovicích a vede až do Nových Třebenic, kde můžete nasednout na výletní parník nebo autobus a dojet zpět do Štěchovic. Parník vyplouvá každou sobotu, neděli a státní svátky od 1. června do 9. září v 14.30 hodin (od 28. dubna každou sobotu a státní svátky). Pes na palubu může na vodítku a s košíkem.

Skryjská jezírka
WEB | 49.9472944N, 13.7494964E

skryjska-jezirka

Zdroj: www.geocaching.com

V přírodní rezervaci Jezírka, která je součástí CHKO Křivoklátsko, se můžete pokochat dvěma kouzelnými jezírky na Zbirožském potoce. Kolem vede modrá turistická trasa Skryje - Zbiroh. Asi nejznámější pohled se vám naskytne za skalní průrvou, kde jezírko spolu se skalami tvoří zákoutí jako z pohádky.

Pokud by vám a vašemu čtyřnohému kamarádovi samotný výlet ke Skryjským jezírkům nestačil, tak CHKO Křivoklátsko vám poskytne dostatek dalších výletních cílů vhodných k celodenním procházkám. 

Babiččino údolí


WEB | 50.4257728N, 16.0523819E

babiccino-udoli

Zdroj: https://www.ratiborice-babiccinoudoli.cz/babicino-udoli/

Kdo by neznal Babiččino údolí! Vraťte se zpět v čase a projděte se romantickou krajinou nedaleko Náchoda. Můžete projít celým údolím podél řeky Úpy a objevit všechna místa, která znáte z díla Boženy Němcové. To je ideální především pro vašeho pejska, který tak bude moci pobíhat celý den venku, zatímco vy budete obdivovat skvosty, jako Ratibořický zámek nebo Staré Bělidlo.

ZÁMEK Častolovice
WEB | 50.1307250N, 16.1870161E

zamek-castolovice-1

Zdroj: http://www.zamek-castolovice.cz/

Na zámku v Častolovicích vás i vašeho psa přivítají s otevřenou náručí. Se psem na vodítku se můžete pohybovat po celém areálu a můžete zajít i na prohlídku. Součástí zámeckého parku je mini zoo, kde váš čtyřnohý kamarád (možná poprvé v životě) bude moci obhlédnout pštrosa nebo lamu. Takový výlet bude velkým zážitkem nejen pro vás, ale i vašeho chlupáče!

Zámek je pro vás otevřen každý den mimo pondělí od 9 do 18 hodin.

TIP: Součástí zámecké zahrady je sbírka růží paní majitelky, která čítá na 200 druhů. Pokud si chcete užít tuto nádheru rozkvetlou, tak přijeďte nejlépe v červnu.

Jak jste na tom s výlety vy? Objevujete nová místa rádi i s vaším psím kamarádem? Podělte se s námi o vaše tipy na zajímavá místa na našem Facebooku nebo nás označte na Instagramu, ať vidíme, jak si léto užíváte!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení