Cestujeme se psem do Chorvatska

Jedna z možných destinací, kam letos vyrazit k moři, je Chorvatsko. Vezměte svého čtyřnohého kamaráda a jeďte společně na dovolenou.

Co budete potřebovat?

V rámci EU potřebuje váš pejsek na cesty Mezinárodní očkovací průkaz, případně pas, v kterém musí být platné očkování proti vzteklině, provedené minimálně před třemi měsíci a váš pes musí být čipován. Tetování v Chorvatsku neuznají.

Pozor, pokud máte psa typu „bull“ plemene a není uznaný FCI, tak do Chorvatska jet s vámi na dovolenou nemůže. Stejně tak nemůžou jet ani kříženci typu „bull“.

V době koronaviru se doporučuje cizincům  před příjezdem vyplnit formulář, díky kterému se vyhnete případnému zdržení na hranicích, protože policie již bude mít vaše  informace. Jinak byste museli na hranicích sdělovat místo pobytu a kontakt na vás, aby vás případně policie mohla dohledat. Po vyplnění formuláře dostane každý uživatel na svůj email potvrzení o registraci svých údajů, včetně údajů o tom, jak v Chorvatsku předcházet koronaviru.

pes-u-more

Tipy na psí pláže v Chorvatsku

Vodní radovánky budou jistě jedním z vašich cílů při dovolené, proto jsme pro vás vytipovali pár pláží, které jsou vhodné i pro pejsky.

Ostrov Krk  

Koupání pro pejsky naleznete například na plážích Redagara, Dražice v Krku nebo Mala Krasa v Putanu.

Istrie

Na nádherné Istrii si můžete koupání s pejskem užít například v Umagu na pláži Laguna.

Dalmácie

Nabízí koupání v moři s pejsky ve Splitu - část pláže Kašuni, pláže Trstenik a Lumbarda.

NÁŠ TIP: Natrefit můžete i na místa, kde je stanovena doba, kdy se mohou vaši čtyřnozí kamarádi vykoupat v moři. Např. v Medulinu a v Pule můžete na pláž s pejskem od 1.6. do 15.9. v čase od 20:00 do 8:00.

I přesto, že se jedná o psí pláže, mějte svého psího kamaráda mezi lidmi na vodítku. Na pláži si lehněte do stínu a zajistěte pejskovi dostatečný přísun pitné vody. Nezapomeňte, že slaná mořská voda není pro psa na pití vhodná. Některé psy, hlavně dlouhosrsté rasy, je vhodné po koupání v moři opláchnout sladkou vodou, aby je nedráždila sůl v srsti.

se-psem-do-chorvatska

Tipy na kempy v Chorvatsku, kde jsou psi vítáni

Kemp Valkanela

Kemp se nachází přímo u pláže a pejskové jsou tu vítáni, ubytovat se můžete v mobilním domku nebo využít kempingovou parcelu

Kemp Rapoča

V bezprostřední blízkosti kempu do 50 m se nachází psí pláž, ubytovat se můžete v apartmánu nebo využít kempingovou parcelu.

Robinzonáda Monte Cristo

Pro ty, kteří mají rádi své pohodlí a nechtějí do kempu, se mohou ubytovat v domě přímo na pláži, kde je malá oblázková pláž hned pod domem. Pejskové se mohou také ubytovatek za poplatek.

Jak dlouho cesta autem zabere a jak ji se psem přežít ve zdraví?

Cesta autem do Chorvatska vám zabere přes 11 hodin, záleží odkud z České republiky vyrážíte a na jaké místo do Chorvatska jedete. Nezapomínejte, že jedete i s vaším milovaným pejskem. Stejně jako vy, tak i váš pes se potřebuje protáhnout a odpočinout si. Zařaďte tedy častější pauzy. 

Na cestu připravte dostatečné množství vody, granule a oblíbené pamlsky. Nezapomeňte pejska připoutat nebo ho převážet v přepravce nebo za mříží. Aby se cítil pohodlně, můžete mu do auta připravit i pelíšek. Vzhledem k vysokým teplotám v letních měsících a nepředvídatelné dopravní situaci se doporučuje vydat na cestu v noci.

Váš pejsek pravděpodobně cestu z velké části prospí. Pokud pojedete přeci jen přes den, nenechávejte pejska samotného v zavřeném autě, hrozí mu přehřátí.

NÁŠ TIP: Váš pejsek bude na dovolené na neznámém místě, mohl by se zaběhnout a vy ho budete těžko hledat. Napište mu na obojek cedulku, kde bude uvedené jeho a vaše jméno, vaše telefonní číslo a adresa ubytování.

A teď už nezbývá nic jiného, než vám popřát krásné a pohodové léto!