Vážení zákazníci, vzhledem ke státním svátkům máme dne 4.-7.7. zavřeno a neexpedujeme. Doba dodání se proto o tyto dny může prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Vyběhněte letos i se svým psem aneb canicross v roce 2019

Možná vás sluneční paprsky vybízejí k rostoucí aktivitě a stejně tak i vašeho psa. Co takhle pořádně protáhnout tělo a zkusit letos společně vyběhnout třeba na canicrossové závody?

Krátce o canicrossu

Běh se psem neboli canicross je oblíbená aktivita sportovně založených páníčků a jejich psů, o které jsme již dříve na našem blogu psali. Pes na sobě má speciální postroj a je spojen s člověkem dlouhým vodítkem vedoucím k pásu okolo beder. Pes člověku táhne a  reaguje na slovní pokyny svého páníčka.

pes-sport

Chci závodit - jak na to?

Nastudujte si propozice konkrétního závodu, na který se chcete přihlásit. Z praktického hlediska vám doporučujeme zvážit následující aspekty.

Výbava pro vás i psa

Samozřejmostí je speciální postroj, který umožní psovi vás pohodlně táhnout. Dále bude potřebovat speciální vodítko s amortizérem - délka tažné šňůry by v nataženém stavu neměla přesahovat 2 metry, aby se vám se psem dobře manipulovalo, což platí především u hromadných startů.

Sobě zajistíte pohodlí a kvalitní výkon, pokud si pořídíte bederní pás určený pro canicross. Díky pásu bude tah vašeho psa rovnoměrně rozložený a poletíte jako vítr. Samozřejmostí je běžecké oblečení a kvalitní obuv.

beh-se-psem

Věk a chování psa

Nesocializovaný a nebo dokonce agresivní pes bude na závodech samozřejmě velkým problémem. Pokud tedy se svým psem běháte po lesích, ale nesetkáváte se s větším množstvím cizích lidí a psů, tak na tom určitě zapracujte. Konflikty mezi psy během závodu mohou zanechat dlouhodobé následky na psychice psa a mohou vést až k vyloučení ze závodu.

Na závodech můžete startovat se psem starším 12 měsíců. Dejte svému psovi dostatek času pro fyzický i psychický rozvoj, vrátí se vám to v mnoha dalších naběhaných letech, kdy bude zdravý a spokojený.

Vydejte se na závody

Během roku se koná spousta závodů po celé České republice, kde můžete poměřit své síly s dalšími běžci, nasbírat zkušenosti a hlavně motivaci do dalších běžeckých tréninků. Vybrali jsme pro vás následující tři tipy:

Přes dostihové překážky

Na pardubickém dostihovém závodišti můžete i se svým čtyřnohým parťákem 11. května překonat pár překážek a zaběhnout si 5 nebo 20 kilometrů.

Trail skrz ovocné sady

Neobvyklá trasa vás provede skrz ovocné sady v Nebílovech poblíž Plzně. Vyražte na tento závod, který se bude konat 19. května a jistě nebudete zklamáni!

Lesem i přes překážky

V Kolesách u Kladrub nad Labem si můžete zaběhnout příjemnou trasu na 5 km, která převážně vede po lesních cestách a pěšinách. Závěrečná část vás bude obohacena překáždami dostihového závodiště.

 

Těžko na cvičišti...

Při tréninku myslete na to, že běhání musí vás i vašeho pejska především bavit. Jakmile psovi tahání znechutíte, bude velice těžké znovu najít potřebné nadšení. Trénink připravte psovi zábavný a rozmanitý a pokud máte štěně, nechte jej nejprve dospět, než začnete s pravidelným tréninkem.

 

Při tréninku samozřejmě nepodceňujte socializaci svého psa. Pohodový a vyrovnaný pes s vámi zvládne závody levou zadní, zatímco vystresovaný nebo agresivní jedinec by vám připravil krušné chvíle.

 

Přejeme vám příjemné chvíle strávené s vaším psím kamarádem nejen při běhu!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení