Vážení zákazníci, vzhledem ke státním svátkům máme dne 4.-7.7. zavřeno a neexpedujeme. Doba dodání se proto o tyto dny může prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Vydejte se do Krušných hor i se svým hafanem

Užijte si dovolenou se psem v krásné oblasti Krušných hor. Díky malebné krajině,  širokému výběru lesních turistických stezek a apartmánů může být turistika se psem zábavná. Ve většině lesních oblastí se váš čtyřnohý kamarád může s vámi toulat po polích a lesích i bez vodítka.

Kde jsou Krušné hory?

Česká republika a Německo sdílejí nárok na jedno z nejkrásnějších nízkých pohoří v Evropě. Částečně lemují severozápadní hranici o délce 130 km, na českou stranu spadají Krušné hory příkrými svahy. Nejvyšším vrcholem Krušných hor je Klínovec s nadmořskou výškou 1244 m.n.m. Krušné hory možná nemají nejlepší pověst kvůli dřívější hornické činnosti, díky které utrpěly zejména zdejší lesy. To už ale dávno neplatí a lesy Krušných hor jsou mnohdy čistší než v jiných částech České republiky.

Velká výhoda je i ta, že oproti Krkonoším si tu užijete více pohody a klidu. Nadechněte se čerstvého vzduchu, vezměte vodítko, svého čtyřnohého parťáka a vyrazte na výlet. Tipy na výletní cíle vám přinášíme níže.

krusne-hory

Zdroj foto: kudyznudy.cz 

Výletní cíle vhodné pro psy v Krušných horách

 

  • Vyhlídka Hadí hora

 

Auto nechte zaparkované na Božím Daru a odtud po pár metrech začíná žlutá turistická trasa, která směřuje přímo na vyhlídku. Trasa má cca 11 km. Přejdete přes louku a poté se vydáte lesem, krátce před cílem odbočíte u dřevěné cedule s nápisem Hadí hora doleva. Z Hadí hory je nádherný výhled na hřebeny hor nad Jáchymovem.

 

  • Stezka krušnohorských pověstí

 

Stezka není tak známá, ale alespoň nepůjdete s davem turistů. Celá okružní cesta je dlouhá 1 km a zabere 30 minut. Po cestě uvidíte vyřezávané sochy. Stezka krušnohorských pověstí lemuje cestu k vyhlídce a od vyhlídky pokračujete dál.

 

K této stezce můžete také vyrazit od Plešivce, kde si necháte auto a kousek se vrátíte. Na Plešivci je rozhledna, kde se můžete pokochat výhledem na okolí nebo si dát něco dobrého na zub. Miska pro psy je u občerstvení také připravena.

 

  • Naučná stezka Horní Blatná - Vlčí jámy

 

Okruh má délku 4 km a začíná a končí na náměstí sv. Vavřince v Horní Blatné. Vydáte se po červené turistické trase, kde vás čeká 7 zastavení: Vítáme vás v Horní Blatné, Cínová ložiska, Blatenský vodní příkop, Lesy, Ledová jáma, Vlčí jáma, Dům č. 127.

 

  • Výlet do okolí Klínovce

 

Délka trasy je 12 km. Výlet začíná na Božím Daru, kde pokračujete po červené turistické značce přes Neklid až na vrchol Klínovce. Dále zahnete vpravo a po žluté značce dojdete i se svým psím parťákem k rozcestí nad Suchou, na rozcestí pokračujete vpravo kousek po zelené a dále po neznačené cestě zpět do Božího Daru.

Pokud se chystáte do Krušných hor na více dní, využijte naše tipy na netradiční a klidné ubytování.

Tipy na ubytování se psem

Tyto pohádkové roubenky najdete na západě Krušných hor, jsou plně vybavené, včetně sauny. Roubenka je pro 1 - 6 osob, pejska můžete vzít s sebou a nezaplatíte za něj ani korunu. V okolí jsou husté lesy s turistickými stezkami.

Apartmány s výhledem na vesnici. Tady můžete pozorovat lesní zvěř přímo z postele. A pokud si chcete zarelaxovat můžete využít venkovní vyhřívanou vířivku. Apartmány se nachází v obci Nová ves v Horách, 9 km od německého Seiffenu a 59 km od Karlových Varů. Pejsek je vítán za poplatek 300 Kč.

NÁŠ TIP: Už jste byli v Krušných horách? Vydejte se tedy prozkoumat jiné krásy České republiky. Co třeba krásné Beskydy?

Krušné hory a život v nich už nejsou tak krušné, jak bývaly. Lesy v nich jsou i přesto tajemné a husté. Užijte si ubytování jen pár kroků od přírody, kde se můžete toulat sami nebo se svým psím kamarádem. Zamilujete si výhledy, rozhledny a krásnou přírodu Krušných hor!Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení